آموزش نصب پانل pvc ...

آموزش نصب پانل pvc

اگر از اینکه رنگ سقف حمام شما مدام در اثر رطوبت میریزد، خسته شده اید متن زیر را با دقت بخوانید تا بتوانید جایگزین مناسبی برای رنگ بیابید. پیشنهاد ما استفاده از پوشش های پی وی سی است که با صرف هزینه ای کم به راحتی می توانید بر روی سقف حمام نصب کنید و نمایی زیبا با خاصیت ضد آب بودن به آن ببخشید. پنل های پی وی سی علاوه بر ضد آب بودن ، سمی نیستند، ضد حشره هستند و از دوام بالایی نیز برخوردارند.

مرحله اول اندازه گیری مساحت سقف:

معمولا سقف حمام ها به صورت مستطیل و یا مربع است که به سادگی می توانید با متر ابعاد آن را بدست آورید. کافی است با این ابعاد به مغازه لوازم منزل رفته و میزان مورد نیاز از پنل های پی وی سی را خریداری نمائید. این پنل ها معمولا به طول ۳ متر هستند و عرض ۲۵ سانت هستند. این به آن معناست که با خرید هر شاخه تقریبا می توانید مساحت ۷۵ سانتی متر مربع را بپوشانید. (برای انجام این مرحله به خصوص اگر شکل سقف مستطیل نیست و شکل خاصی دیگری دارد، پیشنهاد می کنیم تا شکل شماتیک سقف را بر روی کاغذی بکشید و سپس هر یک از اضلاع را اندازه گیری کنید.)

مرحله دوم انتخاب رنگ و خرید پنل ها:

پنل های پی وی سی که مناسب سقف و دیوارها هستند رنگ های متنوعی دارند و شما می توانید بسته به رنگ و حال هوای دیوارهای سرویس یا حمام خود رنگ مورد نظر را انتخاب نمائید.

مرحله سوم خرید سایر لوازم مورد نیاز: برای نصب پنل ها شما نیاز به ابزارها و لوازم پیچیده ندارید. شما به سادگی می توانید تنها با چند عدد میخ ، یک چکش، کاتر(جهت برش پانلها)، چسب سیلیکون (چسب آکواریوم) و کمان اره آهن بر ساده، کار نصب این پنل ها را انجام دهید. البته برای کادر دور سقف نیز نیاز به لبه های یو شکل ویژه ی پنل های پی وی سی دارید که قیمت چندانی ندارند و شما می بایست به اندازه محیط سقف خود اقدام به خرید نمائید.

مرحله چهارم نصب نبشی ها: در این مرحله می بایست نبشی ها را دور تا دور سقف با میخ محکم کنید. البته بهتر است زیر آنها را چسب بزنید تا از استحکام بیشتری برخوردار باشند. پایه ی بلند تر نبشی ها بر روی سقف می بایست نصب شود. نکته مورد توجه در این مرحله محل ها تلاقی دو نبشی با هم در کنج هاست. شما دوراه حل دارید. راه حل ساده این است که آنها را برش ساده بزنید و مانند شکل اول در کنار هم قرار دهید. روش دیگر و مرسوم تر برش ۴۵ درجه یا اصطلاحا فارسی بر است. برای این کار(مطابق شکل دوم) می توانید از نقاله برای علامت زدن زاویه ۴۵ درجه بر روی نبشی استفاده نمائید. پس از آن می توانید از یک اره آهن بر ساده استفاده نمائید.

مرحله پنجم نصب پنل ها: پنل های پی وی سی به صورت نری و مادگی هستند و به سادگی کنار یکدیگر چفت می شوند. ابتدا لازم است عرض کار خود را در نظر بگیرید و بر اساس آن ورق خود را ببرید. برای برش کافی است با کاتر تیز صفحه پلاستیکی روی پنل را خط بیندازید و سپس شاخه ی پی وی سی را طوری از محل خط به سمت بیرون تا کنید که پشت شاخه به هم نزدیک شود. مشاهده خواهید کرد که به سادگی پنل میشکند و جدا می شود. در این مرحله می توانید اولین ردیف از پنل ها را روی سقف و درون شیار نبشی ها جای دهید و قسمت مادگی را با میخ به سقف بکوبید.برای محکم کاری بیشتر می توانید پیش از نصب پنل پشت آن را نیز چسب سیلیکون بزنید. بعد از آن ردیف بعدی را در کنار آن جای دهید و به طور کامل نری را درون مادگی ببَرید. همین کار را ادامه دهید تا به ردیف انتهایی برسید. احتمالا در این مرحله نیاز است که پنل را در طول برش دهید تا دقیقا فیت سقف شما شود. این برش به سادگی برش در عرض نیست و باید با دقت زیادی انجام شود تا نمای کار شما بد شکل نشود. بعد از اندازه گیری دقیق فاصله باقی مانده، ابتدا با خط کش خطی ترسیم کنید و سپس به کمک کاتر و خط کش شروع به برش کنید. این کار باید با صبر و حوصله تا پایین ترین لایه ی کار ادامه دهید. پس از برش، آخرین پنل را نیز در جای خود قرار دهید.

سایر نکات: ممکن است بر روی سقف شما هواکش نصب باشد، پس باید جای این هواکش را نیز برش دهید. برای این کار بهتر است هواکش را از سقف جدا کرده و پنل ها را مطابق با لوله ی هواکشی که در سقف است برش زده و نصب کنید. سپس مجددا هواکش را در جای خود فیکس نمائید.