آکوستیک کردن ساندویچ پانل ...

آکوستیک کردن ساندویچ پانل

آکوستیک در علم ساختمان به معنی این است که فضایی را بسازیم که بدون نویز و بدون هیچ بازگشت صدایی … . دو خواص آکوستیک اساسی در سیستم های با روکش فلزی خارجی و داخلی شناخته شده است.

 

عایق صوتی یک مقدار فیزیکی است که میزان کاهش انرژی صوتی در طرف دیگر از یک سطح را نشان می دهد(به عنوان مثال روکش فلزی سقف یا دیوار) در حالی که منبع صدا در طرف دیگر است. بنابراین مقدار آکوستیک قابلیت کاهش انرژی صوتی یک ماده، سطح و یا ساختار در دسی بل را بیان می کند. به طور کلی، سازه هایی با وزن بالا برای کاهش انرژی صوتی، بسته به فرکانس صدا مناسب هستند. به همین دلیل پانلها با هسته پشم معدنی می تواند عایق صدای خوبی نسبت به پانل های با عایق های PUR / PIR باشند.

 

زمانی که منبع صوت و سنسور صوت در یک سمت باشد میزان جذب صدا بیانگر کاهش انرژی صوتی (مانند مقادیرعایق صوتی )است. پانل ثابت، با روکش فلزی تقریبا همه انرژی صوتی را بر می گرداند(مستقل از مواد عایق)، آنها به طور موثر قابلیت جذب صدا ندارد. میزان جذب صدا در پانل ها با استفاده از روکش های فلزی داخلی سوراخ دار و هسته های عایق با پشم معدنی افزایش می یابد.

بسیاری از فضاها در معماری نیازمند حذف صداهای اضافه هستند ، برای مثال سالنهای آمفی تئاتر ، استودیو های ضبط صدا و . . . به همین دلیل از دیوارپوشهایی استفاده میشود که به آکوستیک شدن فضا کمک کندد ، این دیوارپوشها اغلب به صورت پانلهای پیش ساخته ای هستند که بر روی دیوار نصب میشوند و به آنها پانل آکوستیک گفته میشود . پنلهای آکوستیک معمولا از چندین بخش تشکیل شده و بر روی خود دارای سوراخهایی هستند که عمل جذب صوت را انجام میدهد . متریالهای به کار رفته در پانل های آکوستیک میتواند شامل ام دی اف ، گچ پیش ساخته ، پارچه ، چوب و یا چرم باشد.