انواع ورق ...

انواع ورق

ورق های استفاده شده در ساندویچ پنل (sandwich panel) از جنس فولاد می باشد که با ترکیبی از آلومینیوم (Aluminium) و روی پوشش داده شده است (آلوزینگ) که مقاومت فولاد را در برابر خوردگی بسیار بالا می برد و روی آن با یک لایه پرایمر مخصوص و ۲۵ میکرون رنگ سوپر پلی استر کوره ای پوشانده شده است .

جنس ورق ساندویچ پانل هایی که از آلوزینک (Aluzinc) است ،با ضخامت ۰٫۵ میلی متر با رنگ های مختلف با نوع سوپرپلی استر کوره ای با ضخامت ۲۵ میکرون در قسمت بیرونی و ۷ میکرون رنگ پرایمر کوره ای در داخل در موقعیت اتصال ورق با فوم است . آلوزینک سبب جلوگیری از خوردگی می شود.

 

رخدادهای جوی و حوادث طبیعی مانند طوفان ، برف و باران شدید ، تگرگ ، زلزله تاثیرگذارترین عامل در انتخاب مناسب و بهتر مصالح ساختمانی می باشند. بنابراین با توجه به ویژگی های برجسته پلی کربنات ، ورق هایی با همین عنوان ساخته شده است .

 

ورق پلی کربنات شامل خواصی مانند ضد ضربه بودن و مقاومت پذیری زیاد و شفافیت است که جایگزین مناسبی برای شیشه نیز می باشد که باعث استفاده زیاد در مصالح ساختمانی می شود علاوه بر خواص نامبرده شده می توان از سبک بودن ورق پلی کربنات نیز نام برد که یک عامل مهم برای مقاومت در برابر زلزله و تسهیل در حمل و نقل به شمار می آید.