بزرگنمایی سقف ساندویچ پانل در دیوار برشی ...

بزرگنمایی سقف ساندویچ پانل در دیوار برشی

در مهندسی سازه، دیوار برشی دیواری است که از قطعات مهاری (قطعات برشی) ساخته شده و وظیفهٔ خنثی کردن اثر بارهای جانبی وارد شده بر سازه را بر عهده دارد. دیوار برشی برای مقابله با بارهای جانبی متداولی همچون بار باد و بار زلزله طراحی می‌شود. طبق آیین‌نامه‌های ساختمانی، تمام دیوارهای خارجی در سازه‌هایی با اسکلت چوبی و فولادی، باید مهاربندی شوند. برخی از دیوارهای داخلی ساختمان نیز با توجه به اندازهٔ ساختمان، باید به شکل مناسبی مهاربندی گردند.

ساندویچ پنل سقفی در ساخت سقف پروژه های مختلف به کار میرود. پانل سقفی از گام های بلند تری برخوردار است که به جهت مقابله با بارش های فصلی اینگونه ساخته می شوند. گام های ذوزنقه ای و  شکل اورلپ آن امکان نفوذ آب به داخل را از بین می برد. لایه های بیرونی ساندویچ پانل سقفی معمولا ورقه های آلوزینک و گالوانیزه می باشد. میان این لایه ها فوم پلی یورتان قرار گرفته است که عایق مناسب صوت و حرارت است.

برای بزرگنمایی فضای داخلی منزل راه حل های ساده ای وجود دارد که با کمک آن می توانید به سادگی فضای داخلی تان را دو برابر کنید، یکی از ترفندهای قدیمی بزرگ نمایی فضا استفاده از آینه در بخش های مختلف منزل به خصوص در برابر منابع نوری است که به سادگی می توانید نور محیط را با کمک آن دو برابر کنید و فضای خود را بزرگ تر نشان دهید. ایده ی استفاده از آینه برای راهروهای باریک و یا فضاهایی با سقف های کوتاه نیز بسیار پر طرفدار است. استفاده از ساندویچ پانل ها نیز با طرح های خاصی که دارند به این امر کمک خواهد کرد.