تولید ساندویچ پانل ...

تولید ساندویچ پانل

هر روزه بشر در تلاش است که در جهت راحتی و آسایش خود گام برداشته و شرایط ایده آل در زندگی را برای خود مهیا کرده و به سوال هایی که در ذهن خود می پروراند پاسخ دهد. سالیان طولانی بشر در پی ساخت منازل مسکونی و حمل مصالح و ساخت سازه ای جدید سختی کشید تا اینکه بالاخره یکی از تلاش هایش در این مسیر به ثمر رسید و با تولید ساندویچ پانل و ساخت ساختمانهای مدرن و شیک امروزی به هدف خود رسید. ساخت سازه با مصالح هم از لحاظ هزینه و هم صرف وقت مقرون به صرفه  نبود و دارای سختی و هزینه بسیاری بود تا سازه اجرا شود.

مراحل ساخت ساندویچ پانل به ۲ صورت قابل انجام است:

روش اول ساخت ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی- کانتینیوز (continues):

ورق گالوانیزه در ساندویچ پانل یکی از مواد اولیه برای ساخت ساندویچ پانل است. این ورق به همراه فوم پلی یورتان یا فوم پلی استایرن به همراه چسب وارد دستگاه هایی که توسط ربات های مکانیکی و مکانیزه کنترل می شوند می شود و از طرف دیگر سانویچ پانل کامل شده و به صورت برش خورده ( با توجه به کاربرد و درخواست مشتری) بیرون آمده و بسته بندی می شود.

روش دوم ساخت ساندویچ پانل- دیس کانتینیوز (discontinues):

در این روش عملیات ساخت ساندویچ پانل به صورت جدا از هم ساخته می شود و یا مرحله به مرحله می باشد. در این روش مراحل تولید به دو بخش دیس کانتینیوز پلی یورتان و دیس کانتینیوز پلی استایرن تقسیم بندی می شوند.