دتایل ساندویچ پانل سقفی ...

دتایل ساندویچ پانل سقفی

امروزه با توجه به قیمت بالای انرژی ، و الزام به جلوگیری از هدر روی سرمایه های ملی ، ساندویچ پانل های پلی اورتان سقفی بهترین گزینه برای پوشش سقف سوله ها و ساختمان ها با کاربری های گوناگون میباشد. ساندویچ پنل یک ساختار سبک و مرکب است که از دو لایه بیرونی پوششی و یک لایه میانی عایق(فوم) تشکیل شده است.جنس پوشش معمولا از ورق های فلزی,گالوانیزه,آلوزینک, الومینیوم و یا فویل آلومینیومی,نایلون,کاغذ کرافت و … می باشد و همچنین هسته عایق می تواند از جنس پلی یورتان,پلی استایرن,پشم سنگ,پشم شیشه می باشد.

ساندویچ پانل سقفی از ۳ جزء لایه رویه و لایه زیره و فوم پلی اورتان تزریق شده دربین این لایه ها تشکیل شده است. به دلیل چسبندگی بسیار خوب فوم پلی اورتان به لایه زیره و لایه رویه این سه جزء از یکدیگر جدا نشدنی بوده و بصورت یک شیء یکپارچه عمل مینمایند.

این ساندویچ پانل ها بر روی زیر سازی های گوناگونی قابل نصب هستند.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی ماموت

نمونه کار ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی جهت استفاده در سقف سازه سوله می باشد که با توجه به گامهای ذوزنقه ای و شکل اورلپ آن امکان نفوذ آب به داخل را از بین می برد و جهت طول های بلند (بالاتر از ۱۳ متر) قابلیت اورلپ شدن روی یکدیگر را دارد.

موارد کاربری و استفاده ساندویچ پانل سقفی

√ پوشش سقف سوله و ساختمان های صنعتی

√ پوشش سقف کانتینر های حمل و نقل

√ پوشش سقف انواع سرد خانه های ثابت و متحرک

√پوشش سقف کانکس های ثابت و متحرک

√پوشش سقف انبار و سیلو

ساندویچ پانل سقفی ورق رو دارای طرح شادولاین ذوزنقه و ورق زیر صاف یا شیار دار میباشد که جهت تولید ابتدا ورق ها که بصورت کویل وارد شرکت شده اند توسط دستگاه تمام اتوماتیک ورق صاف کن باز و صاف شده و پس از فرم دهی با دستگاه رول فرمینگ شده و با توجه به طرح از قبل تعیین شده ورق فرم گرفته و مابین دو ورق فوم پلی یورتان ویا فوم پلی استایرن و یا فوم اکس پی اس بصورت یکنواخت و خطی ریخته شده و پس از پخت شکل نهایی ساندویچ پانل سقفی بدست می آید . این نوع ساندویچ پانل جهت استفاده در سقف می باشد که با توجه به گامهای ذوزنقه ای و شکل اورلپ آن امکان نفوذ آب به داخل را از بین می برد و جهت طولهای بلند ) بالاتر از ۱۳ متر( قابلیت اورلپ شدن روی یکدیگر را دارد .

لایه های بیرونی و درونی یا به عبارتی رویه و زیره ساندویچ پانل های سقفی میتوانند از ورق های گالوانیزه ، آلوزینک ، استنلس استیل، آلومینیوم ، مس و یا P.V.C باشند. فوم پلی اورتان تزریقی با کلاس مقاومت در برابر آتش سوزی B1 و یا B2 در استاندارد و فشردگی (دانسیته)۴۰kg/m³ در بین دو ورق تزریق میگردد.