ساخت خانه با ساندویچ پانل ...

ساخت خانه با ساندویچ پانل

در دنیای امروز سرعت در انجام هر امری مبحثی مهم به شمار می رود. ساخت ساختمان و خانه به عنوان یکی از راهکارهای این مهم بشمار می رود. نیاز بشر به فضای اقامت چه برای سکونت و چه کار و … از موارد اولیه به شمار می آید. امروزه ساخت ساختمان های پیش ساخته به علت استحکام و سرعت بالا در ساخت محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. از ثمرات این فن آوری میشود از ویلا های پیش ساخته، بیمارستان های پیش ساخته، مدارس پیش ساخته، دفاتر پیش ساخته، انبار های پیش ساخته ، کارگاه های پیش ساخته ، اتاقهای نگهبانی پیش ساخته ، کیوسکها و برجهای نگهبانی پیش ساخته و بسیاری موارد دیگر نام برد . ساختمانهای پیش ساخته و یا همان خانه های پیش ساخته در انواع مختلف و با تکنولوژی های متفاوت در سطح جهان عرضه میگردند . در ایران ما همگونه این تکنولوژیها وجود دارند . لیکن باصرفه بودن و کارا بودن نکاتی است که با توجه به نیاز مصرف کننده و همچنین موقعیت جغرافیایی توسط تیم کارشناسی خانه گستر سما بررسی و اعلام میگردد.

مزایای ساخت خانه با ساندویچ پانل شامل موارد زیر می باشد:

مقاومت در برابر زلزله

عایق در برابر صدا و سرما و گرما

مقاوم در برابر نفوذ آب

سبک بودن و امکان حمل و نقل ساده

نصب سریع و آسان

هزینه کم

بدون بازماندن نخاله های سا ختمانی در محل نصب

استحکام و مقاومت زیاد

خانه های پیش ساخته با ساندویچ پانل دو دسته را شامل می شود یکی قابل حمل و نقل و دیگری غیر قابل حمل و نقل می باشد.

خانه های پیش ساخته با ساندویچ پانل در خارج از محل اجرا ساخته و در محل مودر نظر نصب می شوند. کانکس ها جزو خانه های پیش ساخته محسوب می شوند.

از مواردی که در اقتصادی بودن خانه های پیش ساخته با ساندویچ پانل دخیل است دستگاه های تولید و مواد و مصالح در محل حمل و نقل حائز اهمیت می باشد.

در ساخت ساختمان های پیش ساخته از ساندویچ پانل به عنوان ماده اصلی دیوار ها و سقف ها استفاده می کنند.