ساخت ساندویچ پنل ...

ساخت ساندویچ پنل

یکی از مهمترین قسمت‌های هر بنایی مصالح به کار رفته در آن است. اما در چند سال گذشته با پیشرفت تکنولوژی، تغییرات بسیار گسترده‌ای در مصالح ساختمانی ایجاد شده است. مصالح جدید امروزی بسیار به صرفه‌تر، سبک‌تر و مستحکم‌ترند. یکی از مصالح نوینی که در چند سال اخیر رواج پیدا کرده است، ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری هستند. این تکنولوژی جدید در ساخت و ساز بهدسته‌ها خوبی جای خود را باز کرده است و می‌توان از آن در ساختمان‌سازی ، کانکس‌های آماده، بیمارستان‌ها و … استفاده کرد و علاوه بر آن‌ها ساخت کارخانه با ساندویچ پانل در شهرک‌های صنعتی نیز بسیار رایج است.

ساخت کارخانه با ساندویچ پانل

از آنجایی که کارخانه‌ها و سوله‌های صنعتی کاربرد متفاوتی نسبت به ساختمان‌های مسکونی دارند، باید بسیار مقاوم‌تر و مستحکم‌تر باشند. چون بسیاری از کارخانه‌ها در دما و حرارت بالایی کار می‌کنند، برای ساخت کارخانه‌ها استفاده از متریال‌هایی که بیشترین مقاومت در برابر فشار و حرارت داشته باشد، بسیار مهم است. یکی از مصالحی جدیدی که این دو ویژگی را دارا می‌باشد ساندویچ پانل‌ها هستند.

ساخت کارخانه با مصالح سنتی منطقی به نظر نمی‌رسد؛ زیرا ساخت دیوارهایی به طول ۵ تا ۶ متر با این گونه مصالح در عقل هیچ شخصی نمی‌گنجد. پس استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت کارخانه‌ها بسیار به صرفه‌تر خواهد بود. ساندویچ پانل‌ها دارای دو نوع سقفی و دیواری هستند که هر دو آن‌ها را می‌توان در ساخت کارخانه با ساندویچ پانل استفاده کرد.

مزایایی ساخت کارخانه با ساندویچ پانل

ساخت کارخانه با ساندویچ پانل مزایای زیادی به همراه خواهد داشت که از این جمله می‌توان به سرعت اجراء، سبک بودن سازه کارخانه، مقاومت در برابر حرارت، رطوبت و صوت و صرفه اقتصادی بالاتر اشاره کرد. استفاده از ساندویچ پانل در کارخانه‌های داخل کشور همچون گروه خودروسازی ایران خودرو مشاهده کرد. مدیران آینده‌نگر و اقتصادی همیشه تمایل دارند از این تکنولوژی جدید برای ساخت کارخانه استفاده کنند. یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گذاری مدیران برای ساخت کارخانه با ساندویچ پانل قیمت مناسب آن می‌باشد. قیمت این تکنولوژی با توجه به کاربرد عالی آن بسیار مناسب است.