سازه ساندویچ پانل ...

سازه ساندویچ پانل

شرکت سازه و سوله به عنوان بزرگترین و مجهزترین سازنده سازه های فلزی، با ظرفیت ماهانه ^&* تن و به وسعت ^&* هکتار ، در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید
و با بهره گیری از آخرین نرم افزارها و سخت افزارهای روز دنیا نسبت به ساخت سازه های فلزی با بیش از &*) نفر پرسنل اقدام نموده است.
واحد طراحی و مهندسی با بکارگیری جدیدترین نرم افزارهای روز دنیا از قبیل Tekla Structure در خصوص طراحی و تهیه نقشه های کارگاهی، سهم بسزایی در تسهیل برنامه ریزی تولید داشته است
و با بهره گیری از مدلسازی سه بعدی ، مشکلات نصب را به کمترین میزان ممکن رسانده است .
واحد برنامه ریزی این واحد،با استفاده از بانک اطلاعاتی منسجم و مختص سازه های فلزی، پس از دریافت نقشه های کارگاهی هر پروژه، با استفاده از گزارشات نرم افزار X-Steel و برآورد مواد آن ، از واحد مهندسی نسبت به مدل نمودن مراحل کاری قطعات اصلی (Assemle) و فرعی (sigle) اقدام نموده و با ارائه برنامه اولویت بندی شده تولید ، به طور روزانه با توجه به بارکد تعریف شده ، گزارشات تولید را در بانک اطلاعاتی وارد و پس از تحلیل کلیه گزارشات لازم کارفرما و واحدهای داخلیو به طور منظم گزارشات کنترل پروژه های جاری را به روز میگرداند . همچنین کنترل موجود تحت نظر این واحد نسبت به تعیین نقاط سفارش و تامین کلیه مواد اولیه مصرفی شرکت اقدام می نماید.
واحد کنترل کیفیت این واحد ، با بهره مندی از افراد متخصص و با تجربه و همچنین بکارگیری تجهیزات پیشرفته ، ضمن بازرسی مواد اولیه مورد مصرف ، کنترل مشخصه ها و ویژگی های مهم محصول را در تمامی مراحل ساخت مونتاژ و بسته بندی و ارسال عهده دار می باشد . به منظور حصول اطمینان از انطباق مشخصات محصول با استاندارد های مرتبط و برآورده سازی نیازمندی های تعیین شده از سوی مشتریان تست ها و آزمون های کاربردی ( اعم از تست های مخرب و غیرمخرب) در مراحل مشخص تحقق محصول طرح ریزی شده و اجرا می گردد.
برش گرم این واحد با بهره گیری از دستگاه های CNC برش پلاسما و NC برش هواگاز ، نسبت به برش ورق های تا ضخامت ۱۰۰ میلیمتر ، با اشکال مختلف ولانه زنبوری کردن تیرآهن ها ، سهم مهمی در تامین قطهات تولید ، به عهده دارد.
برش سرد این واحد با بهره گیری از چند دستگاه کیوتین، با ابعاد مختلف ، کلیه ورق ها تا ضخامت ۱۵ میلیمتر را برش می نماید.
برش و سوراخکاری پروفیل این واحد ، با بهره گیری از دستگاه های CNC فول اتومات ، کلیه پروفیل ها اعم از تیر آهن معمولی و بال پهن ، قوطی ، ناودانی و میلگرد را برش نموده و در صورت نیاز ، سوراخکاری همزمان نیز انجام می دهد . در این واحد دستگاه های مخصوص ساخت قطعات Pipe Rack نیز موجود می باشد.
سوراخکاری در این واحد قطعاتی که نیاز به سوراخکاریداشته و توسط واحدهای برش گرم و سرد ، تولید شده به وسیله دستگاه های CNC دریل و پانچ طبق نقشه ، اقدام به سوراخکاری می نماید.
باکس سازی و اچ سازی در این قسمت، کلیه مقاطع غیر پروفیلی (تیر ورقی) به وسیله دستگاه های اتوماتیک باکس سازی و اچ سازی، ساخته می شود . صحت و دقت این دستگاه ها منطبق با رواداری های کلیه استانداردهای جهانی می باشد.
جوش اتوماتیک واحد تولید ، در راستای تبدیل و جایگزینی هرچه بیشتر جوشکاری های دستی به ماشینی، تمام کوشش خود را به کار می گیرد ، تا آنجا که قسمت جوش اتوماتیک ، با بکارگیری ده ها دستگاه مختلف جوشکاری ماشینی ، به این مهم دست یافته است . ضمنا این واحد با بهره گیری از دستگاه جوش الکترواسک وجه چهارم استیفنرهای داخل مقاطع باکس ها را نیز به صورت ماشینی جوشکاری می نماید.
جوش نهایی واحد تولید تمامی قسمتهایی را که در آنها امکان جوشکاری ماشینی وجود ندارد با دستگاه های GMAW جوشکاری می نماید.
شات بلاست این شرکت جهت بالا بردن کیفیت سطح رنگ آمیزی و رعایت مسائل زیست محیطی به جار سند بلاست از سیستم شات بلاست استفاده می نماید.
رنگ آمیزی رنگ آمیزی کلیه قطعات با Air less و به صورت دستی اعمال می گردد واین شرکت طبق استانداردهای درخواستی کارفرماها، برای شرایط مختلف محیطی، توانایی لازم را دارا می باشد.