ساندویچ پانل های سقفی ...

ساندویچ پانل های سقفی

ساندویچ پانل سقفی مستقیما بر روی آهن یا فولاد سقف سازه ها قرار می گیرد. در صورت استفاده از این پانل ها دیگر نیازی به استفاده از مصالح سنتی نمی باشد. شاید برایتان سوال است که این پانل ها چگونه به یکدیگر متصل می گردند و نحوه آب بندی آنها به چه صورت است. هنگامی که پانل ها در کنار یکدیگر قرار گیرند با پیچ های سرمته ای به یکدیگر و سقف متصل می شوند. همچنین وجود شیب استاندارد در سقف ها باعث می گردد که آب به سمت ناودانی ها جاری گردد و مشکل نم زدگی یا آب بندی از بین برود.

در این نوع ساندویچ پانل سقفی، ورق رو دارای طرح شادولاین ذوزنقه و ورق زیر صاف یا شیار دار می‌باشد که جهت تولید ابتدا ورق‌ها که به صورت کویل وارد شرکت شده‌اند توسط دستگاه تمام اتوماتیک ورق صاف کن باز و صاف شده و پس از فرم دهی با دستگاه رول فرمینگ شده و با توجه به طرح از قبل تعیین شده ورق فرم گرفته و مابین دو ورق فوم پلی یورتان به صورت یکنواخت و خطی ریخته شده و پس از پخت شکل نهایی ساندویچ پانل بدست می‌آید.

ساندویچ پانل سقفی با استفاده از روش‌های: دو رو ورق آلوزینگ و یا دو رو گالوانیزه، یک رو آلوزینگ و یک رو گالوانیزه، یک رو ورق آلوزینگ از بیرون و فویل مسلح آلومینیومی از داخل و یا یک رو گالوانیزه از بیرون و یک رو فویل از داخل با ضخامت ۴ الی ۱۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت تولید می‌شود.

ساندویچ پانل سقفی مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ‌ها بوده و به علت نداشتن بو، عدم ریزش مواد و عدم امکان زندگی حشرات در داخل فوم بهترین نوع پوشش در سقف مجتمع‌های صنعتی می‌باشد. ساندویچ پانل سقفی با ضریب هدایت حرارتی بسیار پایین از نوع بهترین عایق‌های صنعتی جهت پوشش سقف می‌باشد. عرض مفید پانل سقفی ۰۱.۱ متر که با در نظر گرفتن اورلپ، عرض کلی ۰۸.۱ متر می‌باشد. ضمناً شکل ورق اورلپ شده به گونه‌ای است که بهترین نوع آب بندی و زیبایی سطح کار در هنگام اورلپ کردن دو پانل سقفی را بر روی یکدیگر را ایجاد می‌کند.