ساندویچ پانل ...

ساندویچ پانل

 

ساندویچ پانل گونه ای از مصالح ترکیبی می باشد که از یک لایه میانی که ساخته شده از فوم، پلی اورتان، پشم سنگ و سایر مواد دیگر ساخته شده است. ساندویچ پانل  از دو طرف با لایه های فلزی مانند آلوزینک و گالوانیزه احاطه شده است.

ساندویچ پانل همان طور که از اسمش پیداست, از ترکیب چند لایه از مواد مختلف به طور یک پارچه و در کنار هم تشکیل میشود و در صنعت انواع گوناگون و در عرصه ی ساخت و ساز مصارف بسیاری دارد. در عصر حاضر که تمام دنیا به سمت سرعت بالا و کیفیت برتر در پروژه و فرایند ها پیش میرود, استفاده از این گونه محصولات بسیار رایج و پر طرفدار شده.

جنس عایق ساندویچ پانل

بسته به نوع استفاده می تواند از پلی استایرن، پلی یورتان و یا پشم سنگ باشد. ساندویچ پانل ها در ضخامت های گوناگون تولید شده و تنوع رنگی زیادی برای ساندویچ پانل ها در نظر گرفته می شود.

 

موارد استفاده از ساندویچ پانل

استفاده از ساندویچ پانل در پوشش سالن های ورزشی و نیز ساخت سرویس های بهداشتی یکی از ایده های تقریبا جدید به شمار می آید. همچنین از ساندویچ پانل در ساخت غرفه های فروش میوه و تره بار نیز کاربرد دارد. ساندویچ پانل های مصرفی در این سالن ها و سازه ها قابل شست و شو هستند. به دلیل قابلیت شست و شوی ساندویچ پانل ها، رعایت بهداشت و همچنین انجام نظافت در این اماکن راحت تر خواهد بود. علاوه بر این امکان رشد و فعالیت انواع قارچ و باکتری در ساندویچ پانل وجود ندارد.