عایق مستحکم سقف و سوله ...

عایق مستحکم سقف و سوله
یکی از مهمترین و حساس ترین مراحل در اجرای سقف شیب دار می توان از زیر سازی سقف شیب دار نام برد که نقش بسیار مهمی دارد . این مرحله باید بسیار مستحکم و بسیار مقاوم باشد زیرا زیرسازی سقف شیب دار یکی از پایه های اساسی برای یک کار بسیار خوب و مقاوم است . دلیل اصلی اجرای سقف شیب دار و مکان های به کارگیری از سقف شیب دار میتوان از مکان های سردسیر و مکان هایی که بارش و یا برف در آن ها بسیار زیاد باشد نام برد.دلیل اصلی استفاده از سقف شیب دار این است که به علت شیب دار بودن برف و باران به راحتی به سمت لوله ی ناودان و یا لبه ی سقف آمده و به سادگی به خارج از سقف منتقل میشوند و از فواید دیگر سقف شیب دار می توان به احتیاج نداشتن سقف شیب دار به برف روبی اشاره کرد دلیل تاکید بسیار زیاد برای مستحکم و مقاوم سازی زیر ساخت در اجرای سقف شیب دار این است که به صورت کلی این سقف ها مدت زیادی در زیر باران یا برف و … خواهند ماند. لازم به ذکر است که سقف های شیب دار نسبت به سقف های مسطح کمتر احتیاج به مراقبت دارند . از مصالح هایی که برای زیر ساخت سقف شیب دار می توان استفاده کرد عبارت اند از : خرپاهای فلزی یا چوبی ، سقف های بتنی و یا استفاده از طاق های ضربتی یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل در اجرای سقف شیب دار میتوان از زیر سازی سقف شیب دار نام برد که نقش بسیار مهمی دارد . این مرحله باید بسیار مستحکم و بسیار مقاوم باشد زیرا زیر سازی سقف شیب دار یکی از پایه های اساسی برای یک کار بسیار خوب و مقاوم است .دلیل اصلی اجرای سقف شیب دار و مکان های به کار گیری از سقف شیب دار میتوان از مکان های سردسیر و مکان هایی که بارش باران و یا برف در آن ها بسیار زیاد باشد نام برد.
ورق های موج دار همگام و مطابق با استانداردهای ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل های موج دار در بازار می باشند. از این رو بهترین انتخاب برای نورگیر سوله ها Hangar، سقف فروشگاه ها، کارخانجات، انبارها، پارکینگ های عمومی و سالن های ورزشی در کنار ورق های گالوانیزه و ساندویچ پانل ها می باشند. این امر باعث بهره وری بهینه از نور خورشید در روز و در نتیجه کاهش هزینه و انرژی های مصرفی در این مکان ها می گردد. لازم به ذکر است که به دلیل همگام بودن و تشابه شکل ورق ها، هزینه های جانبی جهت آب بندی سقف هم کاهش می یابد. می توان به این موضوع نیز اشاره کرد که به دلیل خواص ذاتی پلی کربنات، این ورق ها معایب استفاده از مواد مشابه مانند شیشه و فایبرگلاس را نداشته و با تنوع رنگی باعث زیبایی محیط می شوند.
به غیر از موارد پیشین می توان از ورق های پلی کربنات موج دار در محیط هایی مانند استخر، گلخانه، محل نگهداری دام و بسیاری مکان های دیگر استفاده کرد.
این ورق ها به علت شفافیت بالاایجاد سایه نکرده و به دلیل عایق بودن قابل استفاده در گلخانه ها به خصوص در مناطق سردسیر می باشند و هزینه نگهداری و تجهیزات نصب را نیز کاهش می دهند.