قیمت ساندویچ پانل عایق ...

قیمت ساندویچ پانل عایق

ساندویچ پانل ضد صوت به عنوان یکی از بهترین متریال های مورد استفاده در صنایع هوایی به شمار میرود که میتواند صداهایی با فرکانس های بالاتر از ۱۲۵ دسی بل مانند صدای موتور جت را به راحی خنثی نموده و دفع کند.

عایق ساندویج پانل ها sandwich panel ، مابین دو لایه ی ساندویچ پنل ها قرارمی گیرد که در عین سبکی ، نرم نیز هست . اما مقاومت فوق العاده ای داشته و عایق حرارتی نیز محسوب می شود که این خصوصیات و ویژگی ها بسته به جنس عایقها تغییر می کند و هر کدام را از دیگری متمایز می سازد . نوع جنس این عایقها از پشم سنگ ، پلی استایرن و پلی یورتان یا پلی اورتان می باشد که هر کدام ویژگی های خودشان را دارا می باشند . به طور مثال عایق پشم سنگ برای صرفه جویی در انرژی استفاده می شود . ضمن اینکه ضد آتش هم است . در زمان حریق ، دودزا نیست و ترکیب مسمومی از آن ساطع نمی شود . مهمترین خاصیت پشم سنگ همان مقاوم بودن در مقابل آتش است . مقاومت عایق پشم سنگ در مقابل حرارت ۶۰۰ الی ۸۰۰ درجه ی سانتیگراد می باشد . نقطه ی ذوب الیاف پشم سنگ بیشتر از ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد است . عایق پشم سنگ علاوه بر ضد حریق بودن و صرفه جویی در انرژی ، با محیط زیست نیز سازگاربوده و ویژگی آکوستیک آن کمک به کاهش انتقال صدا می کند. فوم پلی استایرن که یونولیت هم نامیده می شود جهت آپارتمان سازی به کار می رود . این عایق سبک و کم هزینه می باشد . فوم پلی استایرن دو گروه قابل سوختن و غیر قابل سوختن است . کمی وزن پلی استایرن از اهم ویژگی های آن به شمارمیرود اما در برابر آتش و حرارت مقاومت کمی دارد و نیز نگه داری مواد آتش زا در سازه هایی که برای ساخت آنها از پلی استایرن استفاده شده است ، خطرناک است اما عایق صوت خوبی هستند. از کاربردهای پلی استایرن می توان به تابلوی اعلانات ، بسته بندی ها ، ساخت ماکت ، جایگزینی بلوک های سیمانی و … اشاره داشت. بهترین و مناسب ترین گزینه برای عایق ساندویچ پانل ها ، پلی یورتان است که مزیت های بیشتری نسبت به باقی عایق ها از جمله نسوز بودن سخت و مقاوم در برابر میکروبها و سبکی و نرمی خاص خودش دارد.

قیمت ساندویچ پانل با توجه به کاربرد متنوع آن در صنایع مختلف و ساخت و ساز متفاوت است. به عنوان مثال امروزه از ساندویچ پانل در انواع صنایع برودتی، تعمیرگاه های سیار و ویلاها استفاده می شود.استفاده درهر یک ازاین موارد قیمت ساندویچ پانل بیرجند متفاوت خواهد بود. البته این محصولات در تمام نقاط کشور با قیمت یکسانی تولید و به بازار عرضه می شوند.