پانل ساندویجی ...

پانل ساندویجی

ساندویچ پانل مصالح یا ساختارهایی است که جهت ساخت و ایجاد و پوشش دیوارها وسقف های ساختمان ها ، خانه های پیش ساخته ، سوله ، کانکس ، اسکلت ها و سازه های فلزی و … به کار می رود. این ساختارها به جای تیغه های آجری و سفالی استفاده می شوند و مزایای آنها در مقابل آجر و سیمان بسیار مشهود است . با استفاده از ابزار به نظر می رسد رفته رفته سازه های سنگین آجری جای خود را به دیوارها و سقف های ساخته شده از ساندویچ پانل ها بدهند که هم سبک هستند و هم محکم و قوی و در مقابل طوفان ها و حوادث طبیعی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند و ایمنی بسیار بالاتری در صورت بروز حادثه دارند. ساندویچ پانل ها از لحاظ سازگاری با محیط زیست نیز بسیار عالی بوده و موارد بهداشت و سلامت نیز در آنها در نظر گرفته شده است .

به دیواره یا سقف هائی گفته می‌شود که از ترکیبات سبک تشکیل شده‌واز دو طرف به دو لایه ورق محدود شده‌است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد.

همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌است؛ این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها معمولاً از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند