کارخانه ماموت هشتگرد ...

کارخانه ماموت هشتگرد

شهرک صنعتی هشتگرد در استان البرز و شهرستان ساووجبلاغ در سال ۱۳۶۷ در شهر هشتگرد تاسیس شد.

شهرک صنعتی هشتگرد که در شمال شهرک ولیعصر از شرق به غرب و در امتداد اتوبان تهران-قزوین قرار گرفته است یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی ایران می باشد.

این شهرک صنعتی با مساحت ۲۵۰ هکتار در فاصله ۹۰ متری پایتخت واقع شده است که این عمر خود دلیلی است برای فعالیت به صورت کارمند و یا کارفرما در این شهرک صنعتی است.

در این شهرک ۱۵۰ واحد صنعتی مشغول به کار هستند که توسط ساندویچ پانل ماموت خود را از نظر امنیتی بخاطر استقامت بالای این ساندویچ پانل ها به طوری که در برابر رانش زمین و زلزله،باد،آتش،مواد شیمیایی و… مقاوم هستند،در اصل بیمه می کنند. این ساندویچ پانل ها با فواید بسیار در نصب اجرا و بازرسی  به عنوان مصالح ساختمانی پیش ساخته بسیار مناسب است،به علاوه ورق گالوانیزه که در این ساندویچ پانل ها استفاده می شود نیز نقطه قوت دیگر این ساندویچ پانل هاست.

در این شهرک صنعتی که بیش از ۱۰۰۰۰ نفر مشغول به کار هستند بسیاری از نیازمندی های شغلی شهرستان ساووجبلاغ تامین شده و کمک شایانی به اشتغال زایی این شهرستان شده است و یا شاید بتوان گفت دلیل این مهم که هشتگرد شهری است با موقعیت شغلی تقریبا زیاد این است.

شرکت ماموت برندی است که در سال ۱۳۷۰ و در زمینی به مساحت ۵۰ هزار متر مربع شروع به کار کرد و در چند سال اخیر به عنوان بزرگ ترین شرکت در این حوزه مشغول فعالیت است.